||

5 wad i zalet page builder’ów

Page builder’y są narzędziami, które pozwalają użytkownikom na tworzenie stron internetowych bez znajomości kodowania. Przykładami tych narzędzi stosowanymi przy tworzeniu stron opartych o WordPress są: Elementor: Divi, Wp Bakery. Chociaż wydają się one niezwykle przydatne, mają swoje zalety i wady. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Zalety page builder’ów:

  1. Łatwość użytkowania – jedną z głównych zalet jest to, że są one proste w użyciu. Dzięki temu bez doświadczenia w kodowaniu możesz tworzyć profesjonalnie wyglądające i funkcjonalne strony internetowe.
  2. Szybkość – pozwalają na szybkie tworzenie stron internetowych. Bez nich, proces tworzenia strony internetowej zajmuje znacznie więcej czasu.
  3. Elastyczność – są elastyczne i pozwalają na łatwe dostosowanie strony do swoich potrzeb. Możesz zmieniać kolorystykę, styl i układ strony bez znajomości kodowania.
  4. Integracje – mają wiele integracji, które pozwalają na dodanie różnych funkcjonalności do twojej strony internetowej. Przykładami mogą być: systemy płatności, sklepy internetowe, formularze kontaktowe, i wiele innych.

Wady page builder’ów:

  1. Brak kontroli – możesz mieć ograniczone panowanie nad swoją stroną internetową, ponieważ nie masz dostępu do kodu. Dlatego, jeżeli potrzebujesz większej kontroli nad swoją stroną internetową, mogą nie być najlepszym rozwiązaniem.
  2. Ograniczenia w dostępnych opcjach – oferują wiele opcji, ale czasem mogą być one ograniczone. Jeśli potrzebujesz funkcjonalności, która nie jest dostępna w page builderze, musisz skorzystać z innego narzędzia lub zatrudnić programistę.
  3. Koszty – niektóre page buildery są płatne, co może być niekorzystne dla mniejszych firm lub osób, które nie mają dużego budżetu.
  4. Problem z przeniesieniem strony internetowej – jeśli zdecydujesz się przenieść swoją stronę internetową na inną platformę, możesz napotkać na problemy z przeniesieniem zawartości.

Page buildery mają swoje zalety i wady. Są łatwe w użyciu, elastyczne i pozwalają na oszczędność czasu, ale mogą ograniczać kontrolę, oferować ograniczoną ilość opcji, generować koszty oraz sprawiać problemy z przeniesieniem strony internetowej. Dlatego przed wyborem page buildera, dobrze się zastanów, czy to aby najlepsze rozwiązanie dla twojej strony internetowej.

Podobne wpisy